Kurzy horolezectví

Náplň kurzů |   Rozdělení kurzů |   Vybavení |   Lana a uzly |   Zdravověda |   ceník

Kurzy a akce pro školy

JUMAROVÁNÍ kurz ve kterém se školáci naučí základní práci s lanem, základním horolezeckým materiálem a horouzle podle norem UIAA. Tento kurz je zakončen závodem dvojic ve šplhu po laně s pomůckami a slaněním.

UMĚLÁ STĚNA tento kurz je vhodný pro všechny věkové kategorie. Školáci se v něm naučí základy lezení a jištěí. Budou se učit pracovat s lezeckým materiálem a používat ho při lezení na umělé stěně.

Kurzy pro začátečníky

1. Jednodenní kurz, který se skládá z teorie lezení, vázání uzlů, nácviku jištění a samozřejmě praktického lezení na umělé stěně. Teno kurz je určen úplným začátečníkům, kterým je věnována individuální péče. Abychom mohli zajistit individuální přístu je maximální počet účastníků 2 na jednoho instruktora.

2. Dvoudenní praktický výcvik základů lezení na skalách v okolí Kolína. Praktickému výcviku bude po dohodě předcházet teoretická příprava v potřebném rozsahu (max 6-8 hodin). Veškerý lezecký materiál si můžete zapůjčit v naší půjčovně zdarma nebo zakoupit se slevou v našem obchodě. Na kurzu se naučíte zákalady lezení a jištění spolulezce, zalezete si na skále a naučíte se lanové techniky a slaňování. Výcvik se koná na skále "Na Pašince" u Kohoutova mlýna. Ubytování je možné buď ve vlastních stanech, nebo "pod střechou" ve skautské klubovně.

3. Dvoudenní kurz skalního lezení určen všem zájemcům o lezení a krásné zážitky při zdolávání výstupových cest na nejkrásnější skále na východ od Prahy. Na tomto kurzu se seznámíte s lanovou technikou od úplných základů, naučíte se vázat nejrůznější, v horách a skalách, potřebné uzle a bezpečně jistit. Odměnou za snažení bude mnoho výstupů a slanění, při kterých si dokonale osvojíte techniky jak lezení tak slanění. Program bude upřesněn po dohodě podle potřeb účastníků a podle ubytování, které je možné buď v kempu nedaleko skály nebo ve skautské klubovně v Kolíně. Místo konání: Malešov skála u Velkého rybníka "Velas"

4. Pískovec tvoří v naší krajině úžasná díla v podobě skalních měst, terá se skládá z vysokých věží. Tyto věže poskytují skalním lezcům výborné útočiště. Lezení na těchto věžích je sice hodně náročné na "morál" a je trošku náročnější, ale zato nás odměňuje nádherným výhledem z jednotlivých věží z míst kam létají jen ptáci. Proto je náš další kurz zaměřen právě na lezení na písku. Pro tento kurz potřebujete předchozí zkušenosti s lezením po skalách a musíte zvládat základy jištění a bezpečně ovládat techniky slaňování. Tento kurz se uskuteční v prachovských skalách.

5. Prachov BONUS je kurz určený pokročilejším lezcům, případně nejlepším absolventům předchozích kurzů. Prachov BONUS je 1-2 denní kurz při krerém budeme společně zdolávat vrcholy prachovských skal po cestách s obtížností VII a více (viz. obtížnostní tabulka). Polezem ty nejkrásnější cesty na Prachově a zdoláme všechny dominanty prachovských skal. Tento kurz je velice obtížný, ale za Vaši námahu vám budou odměnou ty nejkrásnější pocity, které můžete při lezení mít.

Další kurzy horoškoly

Seskoky s padákem z výšky 1200 metrů nad kolínským letištěm. Součástí tohoto kurzu je teoretická příprava a tři seskoky na "křídle". Naučte se skákat s padákem a zažijte krásné pocity při plachtění vzduchem ve výškách kam létají jen ptáci.

Prachovské přeskoky je kurz věnovaný skákání z jedné skály na jinou. Při tomto kurzu zjistíte jak na tom jste s odvahou a jak daleko přeskočíte vysoko nad zemí. Tento kurz je omezen počtem instruktorů. Maximální počet je 1 klient na 1 instruktora. Po absolvování kurzu dostáváte průvodce přeskoky Prachovské skály na CD

Tímto však naše nabídka zdaleka nekončí. Naši zkušení instrukotři Vám rádi připraví přesně takový program, jaký si budete přát. Outdoor aktivity, extrémní závody s lezeckou tématikou, přednášky, povídání o alpských vrcholech, teambuilding, treeclimbing. Pro ty co mají raději cestu dolů než nahoru jsme připravily krzy zaměřené přímo na slaňování.

Dále Vám na Vaše akce rádi zapůjčime mobilní lezeckou stěnu včetně potřebného vybavení a obsluhy. Tuto stěnu na vámi určené místo sami dopravíme, smontujeme a obsloužíme. Foto a ceník ZDE